הצטרפו למאבק למען
זכויות אקלים!

דו"ח אשר הוציא ארגון הבריאות העולמי צופה כי שינויי האקלים יגרמו למותם של כרבע מיליון בני אדם בכל שנה החל משנת 2030. משבר האקלים הוא מצב חירום המסכן את זכויות האדם של כולנו באופן חסר תקדים.

שנת 2021 היוותה אזהרה ברורה לקראת עתיד קודר, מפחיד ומסוכן. במערב אירופה מאות בני אדם מתו בשיטפונות, בקנדה היו גלי חום קיצוניים ובמדגסקר תועד הרעב ההמוני הראשון בעולם שנגרם כתוצאה ישירה של משבר האקלים. 

משבר האקלים וההתחממות הגלובלית קשורים באופן ברור לפגיעה בזכויות אדם, וזאת עקב ההשפעה ההרסנית לא רק על הסביבה, אלא על היכולת של בני אדם לחיות בשוויון ובכבוד. אם לא נפעל בקרוב נגד הגופים שמזהמים את הפלנטה שלנו, רבים מאיתנו עלולים לאבד את הזכות לחיים, בריאות, מזון, מים, דיור ופרנסה.

עלינו לשים סוף לזיהום שמפר את זכויותינו, לחוסר הצדק שמגדיל את אי השוויון העולמי ולפגיעה הקשה בעולם הטבע, בבעלי החיים ובבני האדם.

חם בחוץ וכולם מפוחדים וכועסים. חם יותר מתמיד – זה לא הקיץ שאנחנו רגילים אליו. הוא קיצוני יותר וארוך הרבה יותר מן הרגיל. המצב מסכן חיים. הבצורת פגעה קשות בחקלאות ואין מוצרי בסיס בסופרמרקטים או בחנויות. זאת הבצורת הקשה ביותר ב-40 השנים האחרונות והיא גורמת לרעב המוני בקרב האוכלוסייה – בעיקר אצל קבוצות פגיעות כמו תינוקות, ילדים וקשישים. מעל מיליון בני אדם במדינה מתמודדים עם רעב כתוצאה ממשבר האקלים.

נשמע לך דמיוני? זאת האמת! זה המצב במדגסקר כיום. למרות שהיא אחת המדינות שהשפיעו באופן המזערי ביותר על משבר האקלים העולמי, היא סובלת ממנו באופן חמור ביותר. בשביל שזה לא יקרה כאן או במקום אחר בעולם עלינו לפעול מיד! הצטרפו עוד היום למאבק של אמנסטי ישראל וביחד נשים סוף לאי הצדק!

"קל לקחת את הפלנטה שלנו כמובן מאליו עד שנראה את המחיר האנושי של ההידרדרות שלו: רעב, פליטות, אבטלה, מחלות ומוות"

אנייס קאלאמאר, מזכ"לית אמנסטי אינטרנשיונל

ביחד נשנה את העולם

שנאה, אפליה וגזענות מקיימות בכל מקום. אנחנו באמנסטי ישראל חוקרים, מתעדים, מדווחים ופועלים כדי להפוך את העולם למקום טוב יותר עבור כולם, ולמנוע פגיעה בזכויות אדם.

הקול שלך יכול לשנות את העולם.

אמנסטי אינטרנשיונל ישראל