קוראים לממשלות העולם בכלל, ולרשויות בישראל בפרט, לקדם זכויות אקלים!

הצטרפו למאבק למען זכויות אקלים:

על מה אנחנו נאבקים?

ב-28 ביולי 2022 העצרת הכללית של האו"ם קבעה כי גישה לסביבה נקייה ובריאה הינה זכות אדם אוניברסלית. אנו באמנסטי ישראל מזמינים אותך לחתום על העצומה שקוראת לממשלות העולם בכלל, ולרשויות בישראל בפרט, לכבד את ההחלטה ולקדם זכויות אקלים עוד היום!

 

אנו מאמינים כי ללא סביבה נקייה ובריאה, וכל עוד משבר האקלים ימשיך להחריף, לא נזכה ליהנות מזכויות האדם הבסיסיות ביותר שלנו – הזכות לחיים, בריאות, דיור, מזון, מים, שוויון ועוד.

 

כיום, יותר ויותר בני אדם מבינים כי יש קשר הדוק בין משבר האקלים להפרת זכויות אדם.

 

משבר האקלים פוגע באופן ישר בסביבה, אך ההשלכות של הבעיות הסביבתיות משפיעות גם עלינו, בני האדם: בצורות בדרום הגלובלי גרמו לרבים לסבול מתזונה לקויה ולאבד את עבודתם, שיטפונות ושריפות גרמו לרבים לאבד את מקום מגוריהם, ומספר גדול של בני אדם איבדו את חייהם בעקבות אסונות טבע.

כמו כן, בזמן שהמדינות המתועשות והעשירות בעולם הרוויחו כלכלית במשך עשרות שנים מפליטות גזי החממה, מדינות הדרום הגלובלי, קרי מדינות מתפתחות, סובלות באופן חריף הרבה יותר ממשבר האקלים: שינויי טמפרטורה, הצפות, בצורות, שריפות ואסונות טבע נוספים גרמו לאותן מדינות להיכנס למשברים קשים.

 

בעוד ניתן להתעודד מעט מהחלטת האו"ם, עלינו להמשיך במאבק ולדרוש כי כל ממשלות העולם יפעלו לצמצום ופיתרון משבר האקלים.

הצטרפו אלינו למאבק למען זכויות אקלים:
חיתמו על העצומה לעיל, תירמו לנו, הצטרפו אלינו כחברים ותנו לנו את הכוח להיאבק בעוולות ובפגיעות החמורות ביותר בזכויות אדם בישראל ומסביב לעולם.
אמנסטי הוא ארגון המונה כ-10 מיליון חברים מסביב לעולם, אשר יחד פועלים בכדי להפוך את העולם למקום טוב וצודק יותר, מתוך האמונה בעיקרון אשר נוסח היטב בציטוט האיקוני של ד"ר מרטין לותר קינג כי אי-צדק במקום כלשהו הוא איום על הצדק בכל מקום.

רק ביחד נצליח לתקן את העולם, ונשמיע את קולם של אלו שאינם יכולים לעשות זאת עבור עצמם.
אמנסטי אינטרנשיונל ישראל