קוראים לממשלות ברחבי העולם לבטל חוקים המפלילים יחידים וקבוצות המתבטאות בדרכי שלום!

הצטרפו למאבק להגנה על חופש הביטוי:

על מה אנחנו נאבקים?

בשנים האחרונות אנחנו עדים למתקפה כלל עולמית חריגה על הזכויות הבסיסיות ביותר שלנו: חופש הביטוי והעיתונות אינם נחלת הכלל במקומות רבים, הזכות להתאגדות ציבורית והזכות להפגין עלולות להוביל לאיבוד החירות ואפילו לאובדן חיים – כל הזכויות שאנחנו רואים בהן מובנות מאליהן, נמצאות תחת סכנה חמורה.

 

ברוסיה, בצל הפלישה לאוקראינה, הממשלה העבירה חוק האוסר על התקשורת להשתמש במילה "מלחמה" לתיאור המצב באוקראינה או להשתמש במידע ממקורות לא-רוסיים. בסנגל, עשרות מפגינים נהרגו במחאות על החלטת הממשלה לא לאפשר למפלגות אופוזיציה להשתתף בבחירות הקרובות. בברזיל, שני פעילי זכויות אדם ואקלים נרצחו בזמן שערכו מחקר באמזונס. הממשלה הטורקית ממשיכה לעצור באופן מסיבי פעילי זכויות אדם ואזרח.

 

לצערנו הרב, אלו רק דוגמאות בודדות מתוך אלפי מקרים בהם אמנסטי אינטרנשיונל תיעדה מתקפות על יחידים, קבוצות או ארגונים שמימשו את זכותם הבסיסית כבני אדם – לבטא את דעתם.

 

אנחנו באמנסטי אינטרנשיונל עדים למגמה ברורה בה ממשלות ברחבי העולם מחריפות את המתקפה על חופש הביטוי: מספר הולך וגדל של חוקים והגבלות התקבלו בשנים האחרונות, ורבים מאבדים את החופש להביע בקול או לעלות על הכתב דברים שהם מאמינים בהם.

 

עלינו לפעול, לפני שיהיה מאוחר מידי: אנחנו צריכים לחזק את עבודתם של פעילי זכויות אדם מסביב לעולם, להשמיע את קולם של אלו שנכלאו, לוודא שאף אחד לא יישאר מאחור!

הצטרפו אלינו למאבק בהגנה על חופש הביטוי:

אני מתנגדת למלחמה. אז שיתפתי פוסט שמבקר את הנשיא. בעקבות זאת נגזרו עלי שש וחצי שנות מאסר והגדירו אותי כ"טרוריסטית". לחצ/י כאן כדי לקרוא עוד

דאנוטה פירדניה, בלארוסית בת 20, נחשבה לסטודנטית מצטיינת. ב-28 בפברואר היא נעצרה על ידי הרשויות במקומיות בגלל ששיתפה פוסט המבקר את נשיאי בלארוס ורוסיה על המלחמה באוקראינה.

דאנוטה סולקה מהאוניברסיטה ובתחילת חודש יוני הוועדה לביטחון המדינה בבלארוס הוסיפה אותה לרשימה של "אנשים העוסקים בפעילות טרור". היא הייתה עצורה למשך יותר מארבעה חודשים עד שבית המשפט גזר את דינה.

דאנוטה נשלחה לשש וחצי שנות מאסר בפועל, רק בגלל שביטאה את דעתה. היא מצטרפת לעוד כ-1,000 בני אדם שנעצרו בבלארוס מאז החלה המלחמה באוקראינה.

דאנוטה פירדניה

 

המאבק למען עולם בו נוכל להתבטא באופן חופשי לא יצליח בלעדיך. הצטרפו אלינו עוד היום וביחד נאבק כדי שכל בני האדם מסביב לעולם יוכלו להתבטא ללא פחד.

חיתמו על העצומה לעיל, תירמו לנו, הצטרפו אלינו כחברים ותנו לנו את הכוח להיאבק בעוולות ובפגיעות החמורות ביותר בזכויות אדם בישראל ומסביב לעולם.
אמנסטי הוא ארגון המונה כ-10 מיליון חברים מסביב לעולם, אשר יחד פועלים בכדי להפוך את העולם למקום טוב וצודק יותר, מתוך האמונה בעיקרון אשר נוסח היטב בציטוט האיקוני של ד"ר מרטין לותר קינג כי אי-צדק במקום כלשהו הוא איום על הצדק בכל מקום.

רק ביחד נצליח לתקן את העולם, ונשמיע את קולם של אלו שאינם יכולים לעשות זאת עבור עצמם.
אמנסטי אינטרנשיונל ישראל