הצטרפו למאבק למען
חופש הביטוי ברוסיה!

הפלישה הרוסית לאוקראינה מלווה בהפרות זכויות אדם באוקראינה, אך גם בתוך רוסיה עצמה. ביום הפלישה העביר השירות הפדרלי לפיקוח התקשורת ברוסיה הוראה לכלי התקשורת המקומיים כי עליהם להשתמש רק במידע שסופק על ידי מקורות רוסיים רשמיים לסיקור הפלישה לאוקראינה, תוך הגבלת היכולת של התקשורת לפעול בעצמאיות ושל אזרחים לקבל דיווחים מהימנים על המלחמה.

מאז, נחסמו ברוסיה אתרים וערוצי תקשורת בגין הפצה של "מידע לא אמין לציבור" ונעצרו אלפי מפגינים אשר יצאו לרחובות ברחבי המדינה כדי להוקיע את מדיניות הלחימה. ברוסיה כיום – מי שקורא למלחמה באוקראינה "מלחמה" צפוי לעונש של עד 15 שנות מאסר. 

אנחנו חייבים לדאוג שחופש הביטוי יהיה מוגן ברוסיה ובכל מקום בעולם! אסור לנו לשתוק ולקבל את ההגבלות הדרקוניות המוטלות על התקשורת ברוסיה ועל אזרחים אשר מבקשים למחות. אנו קוראים לכם לקחת חלק במאבק שלנו למען חופש הביטוי בכל מקום בעולם בו הוא בסכנה.

המלחמה במספרים:

+73

ימי לחימה קשים ועקובים מדם

+25,000

אזרחים הרוגים משני הצדדים

מיליון 5.5

פליטים אוקראינים

אבל ברוסיה אסור לקרוא לזה מלחמה. אז לקחנו את היצירה הכי מפורסמת של רוסיה, והדפסנו מהדורה חדשה בהתאם לצנזורה הרוסית.

תומכים אשר יצטרפו לאמנסטי באמצעות עמוד זה, ויסייעו לנו במאבק למען חופש הביטוי וכנגד הפגיעה בזכויות האדם ברוסיה יקבלו העתק דיגיטלי של הספר.

באמנסטי אינטרנשיונל אנחנו נאבקים לקידום חופש הביטוי ברוסיה ומסביב לעולם.

על מנת לקדם את הנושא, אמנסטי אינטרנשיונל ישראל בשיתוף משרד הפרסום באומן בר-ריבנאי, הוציאו מהדורה מיוחדת של היצירה הרוסית האייקונית ביותר בכל הזמנים "מלחמה ושלום".

מטרת המהלך היא למחות על מדיניות הצנזורה הרוסית, לעורר שיח בינלאומי ולקרוא לממשלות העולם לפעולה. עותקי הספר נשלחו למנהיגי העולם, עיתונאים ואנשי רוח.

תומכים אשר יצטרפו באמצעות עמוד זה, ויסייעו לנו למאבק למען חופש הביטוי וכנגד הפגיעה בזכויות האדם ברוסיה יקבלו העתק דיגיטלי של הספר.

*לאחר ביצוע התרומה נשלח לכם במייל אישי את ההעתק הדיגיטלי של הספר.
ביחד נשנה את העולם

שנאה, אפליה וגזענות מקיימות בכל מקום. אנחנו באמנסטי ישראל חוקרים, מתעדים, מדווחים ופועלים כדי להפוך את העולם למקום טוב יותר עבור כולם, ולמנוע פגיעה בזכויות אדם.

הקול שלך יכול לשנות את העולם.

אמנסטי אינטרנשיונל ישראל