עצומה: שחרור החטופים חייב להיות בראש סדר העדיפויות!

אנחנו באמנסטי ישראל קוראים למקבלי ההחלטות בישראל, ולכל הגורמים המעורבים, לדאוג כי תהיה מדיניות ברורה והוליסטית בה שחרור כלל החטופים הוא המטרה החשובה ביותר – גם אחרי העסקה האחרונה, שאיננה מקיפה את כולן-ם.

חתמו על העצומה וביחד נדרוש שחרור של כל החטופים:

על מה אנחנו נאבקים?

מאז שנפתחה המלחמה בעקבות מתקפת הפתע הנוראית של חמאס וארגונים נוספים ב-7 באוקטובר, אמנסטי אינטרנשיונל תיעדה הפרות זכויות אדם רבות וחמורות. אמנסטי ישראל מובילה קו אשר קורא לשחרור מידי וללא תנאים של כל החטופים. במהלך השבועות האחרונים שמענו באולפני הטלוויזיה ובכנסת על מטרות המלחמה: מיטוט שלטון חמאס, כיבוש עזה, נקמה, שחרור החטופים ועוד. אמנסטי ישראל קוראת למקבלי ההחלטות להפוך את שחרור החטופים למטרה החשובה ביותר – להגיד את זה, ולפעול בהתאם לכך! חטיפה של אזרחים משמשת פעמים רבות ככלי אסטרטגי להפצת טרור בתוך החברה הנפגעת: תחושת חוסר הביטחון והפחד משפיעה על החברה כולה; המשפחות והחברים של החטופים חווים עוגמת נפש עצומה לצד חוסר ודאות אכזרי ותחושת פחד כללית. כל עוד מאות ישראלים, אזרחים זרים וחיילים נמצאים בשבי ברצועת עזה, החברה הישראלית נמצאת תחת טרור מתמשך.

חתמו על העצומה והצטרפו לקריאה הברורה – כל עוד יש חטופים ברצועת עזה, החזרתם הביתה צריכה להיות בראש סדר העדיפויות!

חתמו על העצומה:
חיתמו על העצומה לעיל, תירמו לנו, הצטרפו אלינו כחברים ותנו לנו את הכוח להיאבק בעוולות ובפגיעות החמורות ביותר בזכויות אדם בישראל ומסביב לעולם.
אמנסטי הוא ארגון המונה כ-10 מיליון חברים מסביב לעולם, אשר יחד פועלים בכדי להפוך את העולם למקום טוב וצודק יותר, מתוך האמונה בעיקרון אשר נוסח היטב בציטוט האיקוני של ד"ר מרטין לותר קינג כי אי-צדק במקום כלשהו הוא איום על הצדק בכל מקום.

רק ביחד נצליח לתקן את העולם, ונשמיע את קולם של אלו שאינם יכולים לעשות זאת עבור עצמם.
אמנסטי אינטרנשיונל ישראל