אנחנו באמנסטי ישראל קוראים למקבלי ההחלטות בישראל, ולכל הגורמים המעורבים, לדאוג כי תהיה מדיניות ברורה והוליסטית בה שחרור כלל החטופים הוא המטרה החשובה ביותר – גם אחרי העסקה האחרונה, שאיננה מקיפה את כולן-ם.
חתמו על העצומה וביחד נדרוש שחרור של כל החטופים:
על מה אנחנו נאבקים?
מאז שנפתחה המלחמה בעקבות מתקפת הפתע הנוראית של חמאס וארגונים נוספים ב-7 באוקטובר, אמנסטי אינטרנשיונל תיעדה הפרות זכויות אדם רבות וחמורות. אמנסטי ישראל מובילה קו אשר קורא לשחרור מידי וללא תנאים של כל החטופים. במהלך השבועות האחרונים שמענו באולפני הטלוויזיה ובכנסת על מטרות המלחמה: מיטוט שלטון חמאס, כיבוש עזה, נקמה, שחרור החטופים ועוד. אמנסטי ישראל קוראת למקבלי ההחלטות להפוך את שחרור החטופים למטרה החשובה ביותר – להגיד את זה, ולפעול בהתאם לכך! חטיפה של אזרחים משמשת פעמים רבות ככלי אסטרטגי להפצת טרור בתוך החברה הנפגעת: תחושת חוסר הביטחון והפחד משפיעה על החברה כולה; המשפחות והחברים של החטופים חווים עוגמת נפש עצומה לצד חוסר ודאות אכזרי ותחושת פחד כללית. כל עוד מאות ישראלים, אזרחים זרים וחיילים נמצאים בשבי ברצועת עזה, החברה הישראלית נמצאת תחת טרור מתמשך.
חתמו על העצומה והצטרפו לקריאה הברורה – כל עוד יש חטופים ברצועת עזה, החזרתם הביתה צריכה להיות בראש סדר העדיפויות!