הצטרפו למאבק לשחרור
אקטיביסטים שנכלאו
ללא משפט צדק!

אנו נאבקים למען שחרורם של אינדיבידואלים אשר נכלאו ללא משפט צודק, ללא הצגת ראיות או בגלל סיבות פוליטיות לא מוצדקות!

כליאה של אינדיבידואלים איננה דבר נדיר בישראל – מאות בני אדם, רובם פלסטינים, מוחזקים במעצר ללא משפט, הצגת ראיות או אפשרות להתייעץ עם עורכי דין. כל זאת תחת ההגדרה של "מעצר מנהלי". בישראל הכלי הזה משמש לצורך מאסר ללא משפט, שהוא פרקטיקה אסורה, אשר לעיתים קרובות משמשת ככלי בטקטיקה של הפחדה.

הצטרפו אלינו וביחד נאבק על מנת להבטיח חופש לאקטיביסטים, ומשפטי צדק לנאשמים, בארץ ומסביב לעולם.

ב-2005 מוזס אקטובה נעצר על ידי הצבא הניגרי באשמת גניבה של שלושה מכשירי טלפון. למרות שהכחיש את המעשה, הוא ישב שמונה שנים בבית הסוהר ונידון לגזר דין מוות.

בשנת 2014 המקרה של מוזס הוצג בקמפיין Write for Rights וגרם לפעילים ופעילות של אמנסטי אינטרנשיונל לכתוב כ-1,000,000 מכתבים למען שחרורו של הצעיר הניגרי. ביוני 2015 יצאה הודעה רשמית כי מוזס שוחרר וגזר הדין בוטל.

לאחר שחרורו, מוזס אמר: "אני מבטיח להיות פעיל זכויות אדם ולהילחם למען אחרים".

מה אנחנו עושים כדי לשנות את המצב?

ב-1960 שני סטודנטים פורטוגלים נידונו לשבע שנות מאסר בפורטוגל פשוט משום שהרימו כוסית וקראו "לחיי החירות". עורך הדין פיטר בננסון, אשר הקים את ארגון אמנסטי אינטרנשיונל שנה לאחר מכן, פרסם מאמר על האירוע וקרא לו "האסירים הנשכחים". כך הוקמה בשנת 1961 אמנסטי אינטרנשיונל, כיום ארגון זכויות האדם הגדול בעולם.

בשנת 2001 אמנסטי אינטרנשיונל החלה את הקמפיין Write for Rights, קמפיין זכויות האדם הגדול ביותר בעולם, אשר במסגרתו פעילים ופעילות של אמנסטי כותבים מכתבים וחותמים על עצומות למען אקטיביסטים מסביב לעולם אשר נמצאים בסיכון, או נגד כליאה של אסירי מצפון והפרות זכויות אדם חמורות אחרות.

בשנת 2020 לבדה, כ-4,500,000 (!) פעולות כאלו ננקטו למען אקטיביסטים ואקטיביסטיות מסביב לעולם. בזכות אמנסטי אינטרנשיונל וקמפיין Write for Rights חייהם של אקטיביסטים ואקטיביסטיות מסביב לעולם ניצלו! אנחנו כאן בשבילך!
ביחד נשנה את העולם

שנאה, אפליה וגזענות מקיימות בכל מקום. אנחנו באמנסטי ישראל חוקרים, מתעדים, מדווחים ופועלים כדי להפוך את העולם למקום טוב יותר עבור כולם, ולמנוע פגיעה בזכויות אדם.

הקול שלך יכול לשנות את העולם.

אמנסטי אינטרנשיונל ישראל