הצטרפו למאבק למען
זכויות הקהילה הגאה!

ברחבי העולם השתייכות לקהילה הגאה פירושה במקרים רבים אפליה על בסיס יומיומי ואף סכנת חיים!

האפליה והאלימות לא נעצרת ברחוב ופעמים רבות היא מגיעה מרשויות המדינה – בצ'צ'ניה לדוגמה גברים הומוסקסואלים נחטפו, עונו ואף נרצחו בגלל נטייתם המינית. במדינות רבות באפריקה שמדרום יש מדיניות מפלה ומסכנת חיים כנגד חברי הקהילה.

כיום, ב-67 מדינות בעולם יחסים חד-מיניים מנוגדים לחוק.

הצטרפו אלינו למאבק למען זכויות הקהילה הגאה – במטרה שכל בני האדם מסביב לעולם יוכלו לאהוב ולהיות מי שהם, ללא פחד.

ב-14 במרץ 2018, מריאל פרנקו, מגינת זכויות אדם ופוליטיקאית ברזילאית בת 38, נורתה למוות בריו דה ז'ניירו. פרנקו פעלה רבות בנושאים חברתיים – נגד אלימות משטרתית, בעד זכויות שוות לקהילות האפרו-ברזילאית והעצמת הקהילה הגאה. כחברת מועצת העיר, פרנקו קידמה חוקים לטובת הקהילה הגאה – לרבות קיום "יום הנראות האישה הלסבית" (אשר נדחה ע"י המועצה).

הרשויות המקומיות אישרו כי היא נרצחה במהלך מתוכנן ואף עצרו חשודים במעשה אך זה לא מספיק. פרנקו הזדהתה כביסקסואלית והוצאה להורג בגלל פעילותה הפוליטית והאמונה שלה.

אסור שדברים כאלה יקרו שוב באף מקום. הצטרפו עוד היום לאמנסטי אינטרנשיונל בכדי לחזק את השוויון והאינדיבידואלים שעושים הכול בשביל לסיים את חוסר-הצדק.

מריאל פרנקו
מריאל פרנקו

 

אנו קוראים לכם להצטרף אלינו וביחד נאבק כדי שכל בני האדם מסביב לעולם יוכלו לאהוב ולהיות מי שהם, ללא פחד.

מה אנחנו עושים כדי לשנות את המצב?

לצד העלאת מודעות לגבי הזכות של כל אחד ואחת לאהוב באופן חופשי, אנו פועלים למען שינוי המצב החקיקתי. עם הזמן, יותר ויותר מדינות מכירות בהומופוביה כפשע שנאה ובו בזמן מדינות רבות הופכות נישואים חד-מיניים לחוקיים.
ביחד נשנה את העולם

שנאה, אפליה וגזענות מקיימות בכל מקום. אנחנו באמנסטי ישראל חוקרים, מתעדים, מדווחים ופועלים כדי להפוך את העולם למקום טוב יותר עבור כולם, ולמנוע פגיעה בזכויות אדם.

הקול שלך יכול לשנות את העולם.

אמנסטי אינטרנשיונל ישראל