חייבים לבטל את חוק הלאום!

שותפות הגורל בין יהודים, נוצרים, מוסלמים וקבוצות מיעוטים נוספות בישראל מוכיחה כי ערך השוויון צריך להיות חוק יסוד, ולא חוק אשר מעניק זכויות יתר לקבוצת הרוב. חיתמו על העצומה וביחד נקדם שוויון!

חתמו על העצומה וביחד נדרוש שחרור של כל החטופים:

על מה אנחנו נאבקים?

בימים האחרונים, בצל המלחמה הקשה ברצועת עזה והמתיחות בגבול הצפוני, נשמעו קריאות רבות לתקן את חוק הלאום, או לחוקק חוק יסוד נוסף "חוק-יסוד: העדה הדרוזית". המצב הנוכחי בישראל מוכיח שוב כמה חשוב לבטל את חוק הלאום עכשיו!

 

 

שותפות הגורל בין יהודים, נוצרים, מוסלמים וקבוצות מיעוטים נוספות בישראל מוכיחות כי ערך השוויון צריך להיות חוק יסוד ולא חוק אשר מעניק זכויות יתר לקבוצת הרוב. במהלך מלחמת "חרבות ברזל", נפצעו, נהרגו ונחטפו אזרחים וחיילים מכל הדתות, ואנשים מכל הדתות והלאומים עזרו אחד לשני להיחלץ מהתופת וגם להשתקם אחריה – דוגמא לשותפות הגורל כאן.

 

 

"שותפות הגורל בישראל קיבלה משנה תוקף ב-7 באוקטובר והוכיחה כי שוויון הוא הערך החשוב בחברה הישראלית, לא אפליה או הדרה. במשך שנים אנחנו באמנסטי ישראל נלחמנו נגד חוק הלאום. היום, יותר מתמיד, אנו קוראים לביטולו. כל קבוצת מיעוט תורמת למארג האזרחי, התרבותי, הכלכלי והתרבותי של ישראל – חוק הלאום היה מהלך יח"צ לשם עיגון האופי היהודי של המדינה שהיה כבר קונצנזוס כמעט מוחלט לפני כן ובמקביל פגע והדיר קבוצות מיעוט בישראל."
– יריב מוהר

מנהל מחלקת התוכניות באמנסטי ישראל

זהות המדינה נגזרת מהרכב האוכלוסיה שלה, ומנטיות הלב של אוכלוסיה זו, לא מחוקים. ערך השוויון הוא זה שנמצא תחת מתקפה, והוא זה שצריך להיות מעוגן בחוק יסוד, לא אפליה בין קבוצות שונות באוכלוסיה. אין שווים יותר ושווים פחות בחברה דמוקרטית. אסור לנו ליצור משוואה בה קבוצה מסוימת חשובה יותר מאחרת: יהודים, ערבים, חרדים, חילונים, דרוזים, צ'רקסים, בדואים – אזרחים, כולנו שווים.

חיתמו על העצומה והצטרפו לקריאה הברורה לבטל את חוק הלאום!

חיתמו על העצומה:
חיתמו על העצומה, תירמו לנו, הצטרפו אלינו כחברים ותנו לנו את הכוח להיאבק בעוולות ובפגיעות החמורות ביותר בזכויות אדם בישראל ומסביב לעולם.
אמנסטי הוא ארגון המונה כ-10 מיליון חברים מסביב לעולם, אשר יחד פועלים בכדי להפוך את העולם למקום טוב וצודק יותר, מתוך האמונה בעיקרון אשר נוסח היטב בציטוט האיקוני של ד"ר מרטין לותר קינג כי אי-צדק במקום כלשהו הוא איום על הצדק בכל מקום.

רק ביחד נצליח לתקן את העולם, ונשמיע את קולם של אלו שאינם יכולים לעשות זאת עבור עצמם.
אמנסטי אינטרנשיונל ישראל