זכויות נשים תחת מתקפה – אמנסטי נאבקת בשבילך!

בזמן שממשלות מסביב לעולם שוללות זכויות נשים, אמנסטי נאבקת למען הזכויות שלך! אנחנו צריכים אותך איתנו כדי לנצח במאבק:

חתמו על העצומה בדרישה מממשלות העולם לכבד זכויות נשים – כאן ועכשיו!

בשנים האחרונות, אנו עדים למתקפה חריפה נגד זכויות נשים מסביב לעולם: מפולין, לארצות הברית ועד אל סלבדור – ממשלות רבות פוגעות בזכויותיהן של נשים, בדגש על הזכות להפלה. אנחנו פה כדי לעבוד בשבילך, אבל אנחנו צריכים אותך איתנו!

 

בשנת 2007 תאודורה, שהייתה בהיריון מתקדם, חשה כאבים עזים והגיעה לבית החולים באל סלבדור. היא עברה לידה שקטה אך במקום לקבל סיוע ותמיכה – הרופאים בבית החולים קראו למשטרה שעצרה אותה, והיא נהפכה לרוצחת.

 

החוקה באל סלבדור אוסרת באופן גורף על ביצוע הפלות מכל סיבה שהיא. פעמים רבות נשים אשר חוות סיבוכים בלידה או הפלות טבעיות, נעצרות על ידי המשטרה ומואשמות ברצח.

 

נגד תאודורה התנהל משפט לא הוגן והיא נידונה ל-30 שנות מאסר באשמת "רצח בנסיבות מחמירות". אמנסטי אינטרנשיונל ניהלה קמפיינים בשמה של תאודורה ונשים נוספות שנכלאו בהאשמות דומות – לביטול גזר הדין אך גם לשינוי החוקה.

 

ב-15 בפברואר 2018, לאחר כ-11  שנים בכלא, תאודורה שוחררה מבית הכלא לאחר התערבות של בית המשפט העליון במדינה. בשעה שהיא שוחררה מבית הכלא, לפחות 28 נשים נוספות היו מאחורי סורג ובריח בגין האשמות דומות.

 

חשוב לזכור:

מחקרים ועדויות מוכיחים כי איסורים והגבלות על הפלות, לא מפחתים את התופעה, אלא מובלים לביצוען בצורה לא חוקית ולא בטוחה, ובכך נשים נמצאות בסכנה מפני הליך רפואי לא מקצועי.

ממשלות רבות מגבילות או אוסרות על הזכות להפלה בטוחה – לפני שזה יהיה מאוחר מידי, הצטרפו אלינו בקריאה לכבד ולהגן על הזכות של נשים על גופן! חתמו על העצומה:
תאודורה לאחר שחרורה קוראת את המכתבים שקיבלה מפעילי אמנסטי אינטרנשיונל. © Amnesty International
חתמו על העצומה, תרמו לנו, הצטרפו אלינו כחברים ותנו לנו את הכוח להיאבק בעוולות ובפגיעות החמורות ביותר בזכויות אדם בישראל ומסביב לעולם.

אמנסטי הוא ארגון המונה כ-10 מיליון חברים מסביב לעולם, אשר יחד פועלים בכדי להפוך את העולם למקום טוב וצודק יותר, מתוך האמונה בעיקרון אשר נוסח היטב בציטוט האיקוני של ד"ר מרטין לותר קינג כי אי-צדק במקום כלשהו הוא איום על הצדק בכל מקום.

רק ביחד נצליח לתקן את העולם, ונשמיע את קולם של אלו שאינם יכולים לעשות זאת עבור עצמם.
אמנסטי אינטרנשיונל ישראל